ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ 39-52 ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

1141

Ο Καλυμνιακός κέρδισε την Ακαδημία με 52-39 και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο παιδικό πρωτάθλημα (όμιλος νήσων)καθώς ολοκληρώθηκε η  2η αγωνιστική..

Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν κλειστό  με τις άμυνες να έχουν το πρώτο λόγο και τις ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα του αγώνα. Ημίχρονο 21 -21.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά από τα μισά του τρίτου δεκαλέπτου ο Καλυμνιακός συνέχισε  με   πιεστική άμυνα  βρήκε λύσεις στο σκορ,  πήρε  μικρή διαφορά  και επέβαλε τον ρυθμό του  μέχρι την λήξη .

Τα δεκάλεπτα ήταν: 15-11,  21-21 Ημίχρονο

34-40, 39-52 Τελικό

Διαιτητές: Κιόττου- Μάγκος

Ακαδημία Καλύμνου (Καλαϊτζίδης): Σισώης 3(1), Μουσελλής, Ρογαλίδης 7, Χειλάς 21, Πελεκάνος 8, Κυπραίος, Τρικοίλης, Ρεΐσης, Φράγκος, Μουνούχος, Ράδος, Γαλουζής.

Καλυμνακός (Κοσσαρής): Λάμπος 16(2), Μπουλαφέντης 4, Τρικοίλης 4, Κωνσταντάς, Κουλλιάς 20, Μπαϊράμης 8. Μακρυλλός, Τσαπόκου, Πλάτσης Χ., Κουλιανός, Πλάτσης Α.,