Α.Ε .ΔΙΚΑΙΟΥ – Ε.Α.ΚΑ 51 -57 ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

1683

Πρωτιά στη Βαθμολογία και πρόκριση για την Ε.Α.Καλύμνου που άλωσε το Πυλί επικρατώντας με  57-51 επι της  Α.Ε. Δικαίου στο πρωτάθλημα νεανίδων του ομίλου νήσων.

Η νίκη αυτή έγινε με ανατροπή του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο όπου η ομάδα της Καλύμνου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 14 πόντους στο α δεκάλεπτο βελτίωσε την άμυνα και έκλεισε το γ¨ δεκάλεπτο μπροστά με +9 πετυχαίνοντας το τελικό 51 -57.

Η ομάδα του Δικαίου θα αγωνιστή τώρα με τον Ιπποκράτη για την δεύτερη θέση για  το Final Four της κατηγορίας.

Τα δεκάλεπτα ήταν:

16 -8  ,26 -20 Ημιχρ.

32-41,51-57τελικό Διαιτητές:Κολυνιάτης-Πατμίου Α.Ε. Διακίου  (Τζομάκας): Μιρτάι 20, Σκουφεζή 2, Δρόσου Α. 10, Κοντού, Ζερβού, Διψελλά 3, Χριστοφή, Δρόσου Μ., Καλαμπόκη, Φραζή 16, Τσαμπουνιάρη,Παπασεβαστού Ε.Α. Καλύμνου (Τσακαλίδης): Γεωργαρά Γ., Νίννη 17 (1), Βαρδαούλη, Αλαχούζου 12, Εργά  2, Κλειδαρά 4, Γεωργαρά Μ., Μύτικα, Χρυσάκη 22. Πατέλλη,