Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2 0 1 8

50

Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2 0 1 8
ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
13 Σ: Ημερίδα «Κλειστού Στίβου» & (1ος αγώνας Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) (Ρόδος) – (Καλλιπάτειρα)
14 Κ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα βάδην 50χλμ Ανδρών (Σχοινιάς/Μαραθώνας)
27 Σ: Πρωτάθλημα Δρόμου Νήσου Ρόδου σε Ανώμαλο Έδαφος (Σορωνή)
27 Σ: Χειμερινή Συνάντηση 2018 (Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009) –
Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Ρόδου ΠΠβ΄-ΠΚβ΄ (Σορωνή)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
3 Σ: ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ – ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ & ΚΟΠΗ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
10-11 Σ-Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ (Σ.Ε.Φ.)
10 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Ε / Ν (Σόφια/Βουλγαρία)
17 Σ: 2ος Αγώνας Νήσου Ρόδου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) (Στάδιο Διαγόρας)
17 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ (S) (Κωνσταντινούπολη/Τουρκία)
25 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΔΡΟΜ. ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ
1 – 4 Πεμ-Κ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα «Κλειστού Στίβου» Α / Γ (S) (Μπέρμπιγχαμ/Αγγλία)
10 Σ: 3ος Αγώνας Νήσου Ρόδου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) (Στάδιο Διαγόρας)
18 Κ: 2ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου Ρόδου για Όλους (΄΄Προφήτης Ηλίας 2018’’ – Ρόδος – Προφήτης Ηλίας)
11 Κ: ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20.000 μ. Α / Γ.
17 Σ: Ελληνικό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)
18 Κ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Μαραθωνίου, Λεμεσός/Κύπρος
18 Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες Ημιμαραθωνίου Α / Γ (Αθήνα) – 7ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας
24 Κ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου (S) (Βαλένθια/Ισπανία)
24 Κ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10χλμ σε Δημόσια Οδό
27-28 Τ-Τ: Β΄ Φάση Σχολικών Αγώνων Λυκείων (Ρόδος)
31 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ Ά Αγώνας (Πολύαθλο) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ), (ΚΩΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ), (ΛΕΡΟΣ-ΠΑΤΜΟΣ).
ΑΠΡΙΛΙΟΣ
14-15 Σ-K: Διασυλλογικό. Π-Κ (Κως).
14 – 15 Σ-Κ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄Β Αγώνας (Πολύαθλο) Όμιλος Κως-Κάλυμνος-Λέρος-Πάτμος.
14 Σ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βάδην (Πίροτ/Σερβία)
19-20 Π-Π: Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων
21 Σ: ‘’Σταμάτεια 2018’’ Διασυλλογικό ΠΠΑ-ΠΚΑ (Ρόδος-Καλλιπάτειρα)
21 Σ: 4ος Αγώνας Νήσου Ρόδου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) (Καλλιπάτειρα)
29 Κ: 5ος Roads to Rhodes Marathon (Ρόδος)
ΜΑΙΟΣ
2-9 Τε-Τε: Παγκόσμια Γυμνασιάδα 2018, Μαρακές/Μαρόκο.
5-6 Σ-Κ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βάδην Ομάδων, (Ταισανγκ/Κίνα)
5-6 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ – Π/Κ (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)
5 Σ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Βουνού, (Βρσατς/Σερβία)
6 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. 10.000 μ. Α/Γ – ΝΕΩΝ «Α/Γ» & Ε
10 Κ: Athens Street Pole Vault (Αθήνα, Πλ. Συντάγματος)
11-12 Σ-Κ: ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ Α-Γ (Περιφερειακό) & ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠΑ-ΠΚΑ (Δωδεκανήσου)
19 Σ: «ΧΑΝΙΑ 2017» (ΧΑΝΙΑ)
19 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ ΄Β Αγώνας (Πολύαθλο) – (Όμιλοι) (ΡΟΔΟΣ-ΣΥΜΗ)
26 Σ: ‘’Πεισάνδρεια 2018’’ (Σορωνή-Άγιος Σύλλας)
26 Σ: ‘’Κώστας Σπανίδης’’. Θεσσαλονίκη
30 Τετ: 1ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Έδεσσα)
ΙΟΥΝΙΟΣ
2 Σ: ‘’ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ 2018’’ (Χανιά/Κρήτη)
2-3 Σ-Κ: Διεθνές Meeting Συνθέτων – Έπταθλο Γυναικών), Νάξος.
2-3 Σ-Κ: ‘’ΛΕΡΕΙΑ 2018’’ Αναπτυξιακός Αγώνας ΠΠΒ΄ΠΚΒ΄ & MEETING Α-Γ, ΝΕΩΝ,
Ε-Ν, Π-Κ, ΠΠΑ-ΠΚΑ, Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ (Λέρος)
6 Τ: ‘’Filothei Women Gala’’
10 Κ: Τελικός 5ος Αγώνας Νήσου Ρόδου (Μίνι ΠΠ – Μίνι ΠΚ) (ΣΟΡΩΝΗ)
9 Σ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Π-Κ (U18) (Κωνσταντινούπολη/Τουρκία)
9-10 Σ-Κ: Μεσογειακοί Αγώνες U23. (Ιταλία)
9 Σ: ‘’ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ 2018’’, (Καλαμάτα)
10 Κ: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινού Δρόμου
16-17 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Ε /Ν
23-24 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Π / Κ
23-24: Βαλκανικό πρωτάθλημα Ε-Ν (U20) (Προύσα/Τουρκία)
30-1 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΠΠ / ΠΚ Α΄

ΙΟΥΛΙΟΣ
30-1 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΠΠ / ΠΚ Α΄
1 Κ: ΕΥΡΩΠΑΊΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΡΕΙΝΟΥ ΔΡΟΜΟΥ & ΒΟΥΝΟΥ (ΣΚΟΠΙΑ)
4 Σ: 2ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Άργος Ορεστικό)
5-8: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π-Κ (U18) (ΓΚΙΟΡ/ΟΥΓΓΑΡΙΑ)
7-8 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ – ΝΕΩΝ (ΣΕΡΡΕΣ)
8 Τετ: 3ο Ελληνικό ‘Grand Prix’, ‘’Τοφάλεια’’ (Πάτρα)
10-15 Τρ.-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε-Ν (U 20) (ΤΑΜΠΕΡΕ/ΦΙΛΑΝΔΙΑ)
13-16 Πεμ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (ΠΟΛΩΝΙΑ)
14-15 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ «Α / Γ»
14-15 Σ-Κ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Σκυταλοδρομιών, (Ερζερούμ/Τουρκία)
18 Τετ: 4ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Καβάλα)
20-23 Πεμ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε / Ν (ΙΤΑΛΙΑ)
21-22 Σ-Κ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α / Γ (Στάρα Ζαγόρα/Βουλγαρία)
25-26 Σ-Κ: Κύπρος-Ελλάς Διεθνής Συν/ση Π / Κ (Κύπρος)
28-29 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
2 – 3 Τετ – Π: «Ελλάδα – Κύπρος» (
7-12 Τρ.-Κ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α/Γ (ΒΕΡΟΛΙΝΟ/ΓΕΡΜΑΝΙΑ)

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
8-9 Σ-Κ: IAAF Continental Cup
16 K: Βαλκανικό πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου, (Σεράγεβο/Βοζνία-Ερζεγοβίνη)
*22 Σ: ‘’ΣΥΜΗ 2018’’ Αναπτυξιακός ΠΠΒ΄- ΠΚΒ΄ (Σύμη)*

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
1-12 Δ-Πα:3η Καλοκαιρινοί Αγώνες Νεότητας (15-18 Ετών) (Μπουένος Άϊρες/Αργεντινή)
6-7 Σ-Κ ή 29-30 Σεπτεμβρίου: Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (ΙΚΑΡΙΑ)
14 Κ: Run Greece (Ρόδος)
ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
4 Κ: Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Μποτοσάνι/Ρουμανία)
11 Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ & Διεθνής Μαραθώνιος (ΑΘΗΝΑ)

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
9 Κ: 25ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΙΛΜΠΟΥΡΓΚ/ΟΛΛΑΝΔΙΑ)