Εχασε η Ε.Α.ΚΑ στις νεανίδες

930

Δεύτερος αγώνας για την Ε.Α.ΚΑ. που γνώρισε την ήττα από την ισχυρή ομάδα του Ηρόδοτου με 71 -33 .

Η Ε.Α.ΚΑ ξεκίνησε καλά τον αγώνα και ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά η πληρότητα του αντιπάλου που αγωνίστηκε με ‘έμπειρα κορίτσια στη πλειοψηφία τους γεννημένα το 1999 και οι πολλές επιλογές στην επίθεση άνοιξε την διαφορά  ήδη από το  α¨ημίχρονο .

Τα κορίτσια της Καλύμνου αγωνίστηκαν με  φιλότιμο και ικανοποίησαν για ακόμη μια φορά παρά την ήττα αποκομίζοντας πλούσιες εμπειρίες από θα τους χρειαστούν στο μέλλον από την συμμετοχή τους αυτή .Επόμενο και τελευταίο παιχνίδι για την Ε.Α.ΚΑ είναι με τον Απόλλωνα Χαλκίδας για να διεκδικήσει την τρίτη θέση
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-9, 34-14 Ημιχρ., 55-24, 71-33 Τελικό
Διαιτητές: Κοτσώνης- Δαβιδέλης
Ηρόδοτος  (Δεδελετάκη) : Μαλλιαράκη 8, Μπαλαμούτσου 1, Βερίγου Μ. 2, Βερίγου Α., Μινουκάκη 5(1), Βασίλογλου 2, Νικηφόρου, Νίχλου 21 (5), Γαλανάκη 24(1), Λογοθέτη 8.

Ε.Α. Καλύμνου (Τσακαλίδης) : Λαζαρή, Νίννη 11(1), Εργά, Κλειδαρά 6, Γεωργαρά, Μύτικα, Πατέλλη 1, Χρυσάκη 15.