ΚΙ ΑΛΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΑ ΄΄ΜΑΥΡΟΣΚΟΥΦΕΙΑ΄΄

1954

10377442_10152786776195802_7561925354776811990_n1

Το 2/2 έκανε ο Κολοσσός H Hotels στο τουρνουά «Μαυροσκούφεια», καθώς επικράτησε 68-55 της Γκαζιαντέπ!

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, η ομάδα μας έπαιζε άμυνα για… σεμινάριο, με αποτέλεσμα να «μπλοκάρει» την επίθεση της Γκαζιαντέπ και να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη 14-8!

Με την ίδια… συνταγή συνέχισαν οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη και στη δεύτερη περίοδο. Έτσι, διατηρούσαν το προβάδισμά τους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το +7 (29-22).

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι «θαλασσί» και στο τρίτο δεκάλεπτο και αφού είχαν τα ηνία του ματς, ήταν σε θέση να διατηρήσουν το προβάδισμά τους (49-44). Όμως, τα… καλύτερα ήρθαν στην τελευταία περίοδο, καθώς ο Κολοσσός H Hotels ανέβασε κι άλλο την απόδοσή του, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 68-55!

Τα δεκάλεπτα: 14-8, 29-22, 49-44, 68-55

Κολοσσός H Hotels (Λυκογιάννης): Λιάπης 4, Reddic 11, Chuku 4, Γεωργαλλής 1, Σαλούστρος 3(1), Αγγελάκος, Ahonen 5(1), Berry 11, Βασιλόπουλος 14(3), Παπαδάκης, Watson 9, Hall 6.